Royal Kavitasyon

Saniyede 1 milyon ultrasonik dalga oluşturarak her bir hücrenin hacminde ve hareketinde değişikliklere neden olur Ve böylece hücresel masaj denen hassas masaj etkisi göstererek yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere sebep olur. hücresel masaj hücre çeperini aktive ederek bölgesel yağlanma ve selülit bölgelerinde ultrasonik dalgalar sayesinde yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar.
Bu dokulardaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar ve böylelikle kilo kaybı meydana gelir. Aynı zamanda cilt yüzeyini geçirgenliğini arttırarak sarkmaların oluşumunu engeller. Vücut üzerindeki ölü hücreleri yenileyerek cildin yenilenmesini sağlar.

Kavitasyon teknolojisi ile sorunlu bölgelere gönderilen düşük frekans ultrasonik dalgaların oluşturduğu sayesinde hücrelerinin arasında binlerce küçük baloncuk oluşur. Oluşan bu baloncuklar patlayarak şok dalgaları ve yağ hücrelerinin arasındaki Bağları çözerek parçalanmayı sağlayıp su içerisine hapsederek istenmeyen fazla yağları vücuttan atılmaya hazır hale gelmiş olur. yağları parçaladığı gibi seni ileride Başarılı bir şekilde yok eden kavitasyon uygulaması; ‘çekirdeğin yaratılması’,’baloncukların oluşumu’ ve ‘baloncukların patlaması’ olarak üç aşamadan oluşur. Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. cildin dış yüzeyine uygulanan yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yarı sıvılaştırır hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf ve idrar yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adelelerde yakılır ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.